TRENING PILATES

Trening Pilates – istotne fakty w skrócie

Metoda Pilates jest formą treningu skierowaną dla każdego, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności. Ze względu na modyfikacje stopnia trudności może być stosowana zarówno u wyczynowych sportowców jak i u klientów wymagających fizjoterapii. Jest treningiem doskonale rzeźbiącym mięśnie i wysmuklającym sylwetkę. Stanowi formę ćwiczeń idealną dla osób unikających wysiłku ze względu na bóle stawów, bóle pleców, słabe mięśnie oraz brak kondycji.

W treningu tym skupiamy się na głębokich mięśniach grzbietu oraz brzucha, stabilizując kręgosłup. Celem ćwiczeń jest poprawa postawy, odciążenie kręgosłupa i stawów, wzmocnienie, uelastycznienie i ujędrnienie wszystkich mięśni bez ich rozbudowywania. Ćwiczenia przyczyniają się do obniżenie poziomu stresu i do poprawy ogólnego stanu zdrowia ćwiczących.

 

Ważne! PILATES TO INTELIGENTNA FORMA TRENINGU, NIE ODTWARZAJ BEZMYŚLNIE ĆWICZEŃ. ZAANGAŻUJ SIĘ W TRENING W 100%, A POCZUJESZ , ŻE TWOJE CIAŁO TO NAJDOSKONALSZA MASZYNA, KTÓREJ POPRAWNE FUNKCJONOWANIE SPRAWI CI WIELE RADOŚCI ;)

 

Jak przygotować się na zajęcia?

Podczas treningu Pilates ćwiczymy boso lub w skarpetkach. Zadbaj o wygodny strój. Panie : najlepiej przylegające do ciała leginsy i koszulkę – instruktor widzi lepiej ustawienie Twojej miednicy i zwróci uwagę na ewentualne błędy, panowie: krótkie lub długie spodnie sportowe i koszulka sportowa. Na zajęcia nie musisz przynosić maty. Każdy ćwiczący otrzymuje kompletny zestaw do treningu.

 

Zasady bezpieczeństwa i higieny podczas treningu

Poinformuj instruktora o swoich dolegliwościach i przeciwwskazaniach do wykonywania niektórych ćwiczeń. Wszelkie problemy zdrowotne zgłoś niezwłocznie instruktorowi. W trosce o Twoje bezpieczeństwo i komfort prosimy każdorazowo o dezynfekcje maty i przyborów treningowych!

 

W naszym studio, PILATES jak rasowy kot czai się w każdym kącie. Chcemy, aby czas, który u nas spędzicie był wykorzystany w 100% na poprawę waszej sprawności, dlatego obok zajęć grupowych oferujemy treningi indywidualne.

PIERWSZY trening grupowy GRATIS !

KONTAKT

KOCI GRZBIET
Kameralne Studio Treningu
ul. Sobieskiego 22/1
42-600 Tarnowskie Góry

tel. 780 018 899
e-mail: studio@kocigrzbiet.com
Znajdź  i polub  nas:

rEGULAMIN

Polityka prywatności

Dokumenty do pobrania

Strona stworzona przez www.starttu.pl