PILATES INDYWIDUALNY

Podczas treningu indywidualnego cała uwaga trenera poświęcona jest tylko Tobie! Indywidualne sesje są najlepszym sposobem na opanowanie prawidłowej techniki i co z tym związane – uzyskaniem wymiernych efektów treningu. Podczas zajęć indywidualnych trener dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń do Twoich konkretnych potrzeb i możliwości. W treningu personalnym oprócz tradycyjnych przyborów stosujemy sprzęt większego kalibru. Mimo, że dla nowicjuszy te pilatesowe zabawki wyglądają trochę jak narzędzia tortur ;), to już po pierwszych zajęciach zakochacie się w tej formie treningu. W treningu tym skupiamy się na głębokich mięśniach grzbietu oraz brzucha, stabilizując kręgosłup.

Celem ćwiczeń jest poprawa postawy, odciążenie kręgosłupa i stawów, wzmocnienie, uelastycznienie i ujędrnienie wszystkich mięśni bez ich rozbudowywania. Ćwiczenia przyczyniają się do obniżenia poziomu strasu i do poprawy ogólnego stanu zdrowia ćwiczących.

REFORMER - to najpopularniejsza maszyna do Pilatesu, zaprojektowana przez jego twórcę – Josepha Pilatesa. Nowoczesne wersje reformera zapewniają możliwość przeprowadzenia pełnego treningu całego ciała, o wiele efektywniejszego niż na macie. Ten wyjątkowy sprzęt do Pilatesu składa się z wprowadzanej w ruch przez ćwiczącego platformy, zamocowanej za pomocą sprężyn o zróżnicowanej sile oporu do stabilnej ramy.

Jak wygląda trening na reformerze?

Trening na reformerze pozwala na wykonywanie różnorodnych, dynamicznych i intensywnych, lecz jednocześnie płynnych i nieobciążających dla organizmu ćwiczeń, dzięki czemu trening może być powtarzany wielokrotnie podczas tygodnia.

Kto może ćwiczyć na reformerze?

Ćwiczenia Pilates na reformerze są doskonałym rozwiązaniem dla sportowców, ale zaleca się je również w okresie rehabilitacji, wspomagając powrót do pełnej sprawności. Trening przy użyciu łóżka do pilatesu zwiększa siłę mięśniową, elastyczność, wydolność i poprawi postawę ciała oraz ogólny stan zdrowia.

WIEŻA - umożliwia przeprowadzenie kompleksowego, bezpiecznego treningu i zastosowanie go w każdej, nawet najmniejsze przestrzeni. Możliwość mocowania w wielu punktach sprężyn o zróżnicowanym stopniu oporu oraz korzystania z dodatkowych elementów (np. drążków) pozwala na przeprowadzenie wszechstronnego treningu w pozycji stojącej, siedzącej i leżącej, o zmiennych poziomach trudności, jak i kompleksowej rehabilitacji.

BECZKA Pilates – To jedna z kluczowych i oryginalnych maszyn do pilatesu zaprojektowanych przez Josepha Pilatesa, których pierwowzór został prawdopodobnie zbudowany z beczki po piwie :). Przeznaczona jest do ćwiczeń zwiększających elastyczność i mobilność ciała oraz wzmacniających mięśnie (w tym mięśnie głębokie) i wraz z pozostałym sprzętem do pilatesu pozwalają na przeprowadzenie kompleksowego treningu.

Mimo prostej konstrukcji, zaawansowany trening przy użyciu tego sprzętu do pilatesu może stanowić prawdziwe wyzwanie. Zakrzywiony, łukowaty kształt beczki idealnie sprawdza się podczas wykonywania ćwiczeń rozciągających, a miękkie pokrycie zapewnia komfort. Wbudowana drabinka, stanowiąca wsparcie dla stóp lub rąk, zapewnia większą stabilność i bezpieczeństwo oraz rozszerza możliwości treningowe.

ŁUKI do Pilatesu – to specjalistyczne i wszechstronne przyrządy do ćwiczeń inspirowane oryginalnym korektorem kręgosłupa stworzonym przez Josepha Pilatesa . Charakterystyczny kształt łuku Pilates (symetryczny lub asymetryczny) umożliwia przeprowadzenie różnorodnego treningu i zapewnia wygodę. Ćwiczenia z wykorzystaniem łuku Pilates powodują zwiększenie elastyczności pleców i poprawiają postawę ciała. Lekka i niewielka konstrukcja łuku sprawia, że może być wykorzystywany również na zajęciach grupowych.

PIERWSZY trening grupowy GRATIS !

KONTAKT

KOCI GRZBIET
Kameralne Studio Treningu
ul. Sobieskiego 22/1
42-600 Tarnowskie Góry

tel. 780 018 899
e-mail: studio@kocigrzbiet.com
Znajdź  i polub  nas:

rEGULAMIN

Polityka prywatności

Dokumenty do pobrania

Strona stworzona przez www.starttu.pl